Otpočinje GODINA VJERE

Apostolskim pismo Porta fidei od 11. listopada 2011., Sveti Otac Benedikt XVI. proglasio je Godinu vjere. Ona započinje 11. listopada 2012., na pedesetu obljetnicu otvorenja Drugoga vatikanskog koncila a završit će 24. studenoga 2013., na svetkovinu Gospodina našega Isusa Krista Kralja svega stvorenja. Ta će godina biti prava prilika vjernicima da dublje shvate kako je temelj kršćanske vjere “susret s događajem, sa Osobom, koja životu daje novi obzor i zajedno s time konačni pravac” [1]. Vjeru, utemeljenu na susretu s Isusom Kristom uskrslim, će se moći ponovno otkriti u cjelini i svem njezinu sjaju. “I u našim danima vjera je dar koji treba iznova otkriti, njegovati i svjedočiti”, da Gospodin “udijeli svakom od nas da živimo ljepotu i radost svoje pripadnosti Kristu” [2].

Izvod iz “Note s pastoralnim smjernicama za Godinu vjere” Kongregacije za nauk vjere

[1] Benedikt XVI, Enc. Deus caritas est, 25. prosinca 2005., br. 1.
[2] Isti, Homilija na blagdan Krštenja Gospodinova, 10. siječnja 2010.

Više o godini vjere pročitajte na stranicama Zagrebačke nadbiskupije

Odgovori