“Svim srcem zahvaljujemo Bogu za dar oslobađajuće presude”

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodit će danas 16. studenoga misu za Domovinu u zagrebačkoj katedrali u 18 sati. (IKA)

Molitva u zagrebačkoj katedrali nakon oslobađajuće presude – Hrvatski branitelji i ostali vjernici izmolili su Apostolsko vjerovanje te zapjevali jednoglasno “Do nebesa nek’ se ori”, “Tebe Boga hvalimo” i marijansku pjesmu “Rajska Djevo, kraljice Hrvata”

 

“Svim srcem zahvaljujemo Bogu za dar oslobađajuće presude, za još jedan dar slobode i za žrtvu svih naših branitelja u obrani domovine”, rekao je don Milivoj Bolobanić predvodeći u zajedništvu s još četvoricom svećenika, molitvu desetice krunice u katedrali Sv. Stošije u Zadru. više…

 

Kardinal Bozanić je u povodu oslobađajuće presude generalima Gotovini i Markaču izjavio: “Žrtve i rane nas opominju da sada u miru kao narod i društvo ne zaboravimo njihovu cijenu i da kao zajednica učinimo sve da one postanu zalog društva solidarnosti, dijaloga i vladavine prava.  Na tom putu stvaranja pravednog društva i države, molimo zagovor Majke Božje Kraljice Hrvata i blaženog Alojzija Stepinca”. Pročitajte cijelu izjavu…