Obavijesti – ožujak i travanj 2016.

Obavijest za euharistijsko klanjanje tijekom trajanja velike Devetnice sv. Leopoldu Mandiću: 16.3. – 11.5.

Od 16. ožujka do 23. ožujka neće biti euharistijskog klanjanja.
Od 30. ožujka do 12. svibnja, euharistijsko klanjanje bit će četvrtkom u 18.30.

Obavijest o velikoj Devetnici sv. Leopoldu Mandiću

U srijedu, 16. ožujka započinje Velika devetnica sv. Leopoldu Mandiću. Tijekom Velike devetnice razmatrat ćemo Božje milosrđe potaknuti mislima i duhovnim preporukama našeg župnog zaštitnika te moliti devetnicu i litanije sv. Leopoldu Mandiću na zajedničke i osobne nakane. (program)

Najava župnog hodočašća u župu sv. Leopold B. Mandić u Dubravi

Povodom dolaska relikvija sv. Leopolda Mandića u Hrvatsku 13. travnja o. g., naša će župna zajednica hodočastiti u subotu, 16. travnja u župu Sv. Leopold B. Mandić u zagrebačku Dubravu. Svečano misno slavlje predvodit će upravitelj naše župe, vlč. Željko Lovrić. Pozivamo Vas da se odazovete u što većem broju ovom iznimnom događaju da se kao župna zajednica, na poseban način, preporučimo sv. Leopoldu Mandiću i iskažemo mu štovanje, odanost i zahvalnost za sve, po njegovu zagovoru, uslišane molitve.
Detaljnije obavijesti i program pronaći ćete na župnoj web stranici i putem obavijesnog plakata na oglasnoj ploči.

Obavijest o promjeni vremena (ljetno računanje vremena)

Podsjećamo Vas da se u subotu, 26. ožujka na Uskrsnu nedjelju, 27. ožujka mijenja vrijeme tj. pomiče se sat unaprijed te započinje ljetno računanje vremena. Večernje svete mise od 27. ožujka bit će u 19 sati, a uobičajene pobožnosti (Krunica, klanjanje pred Presvetim) započet će u 18.30 sati.

Najava uskrsnog broja župnog listića

Svečani broj Župnog listića bit će objavljen na Cvjetnicu, 20. ožujka.
U njemu će biti najavljene vijesti i tekuće obavijesti vezane za život Župe (novi projekti i duhovni programi).

Jubilarna godina milosrđa

Crkve u Hrvatskoj koje će imati posebno jubilejsko značenje

1)    Zagrebačka prvostolnica;
2)    Nacionalno marijanska svetište Majke Božje Bistričke u Mariji Bistrici;
3)    Nacionalno svetište sv. Josipa u Karlovcu;
4)    župna crkva Presvetoga Trojstva u Krašiću;
5)    svaka župna crkva u Zagrebačkoj nadbiskupiji na dan proslave zaštitnika župe.

Oprost tijekom Godine milosrđa

Potpuni oprost vremenite kazne za grijehe može se odnositi na vlastite grijehe, ali i na duše pokojnih.

Da bi se primio oprost potrebno je:

1)    ispovjediti se;
2)    pričestiti se;
3)    izmoliti molitve na nakanu Svetoga Oca prigodom hodočašća u jubilejsku crkvu.

To mogu biti molitve: Vjerovanje, Oče naš, Zdravo Marijo (ili drugi marijanski zazivi) Slava Ocu. Preporučuje se činjenje tjelesnih i duhovnih djela milosrđa.

Oni vjernici koji zbog bolesti ili nekih drugih ozbiljnih razloga ne mogu izaći iz kuće mogu primiti potpuni oprost, ako – sjedinjeni u duhu i u mislima s vjernicima na dotičnim mjestima, naročito onda kada se putem sredstava društvenoga komuniciranja prenose liturgijska slavlja iz neke jubilejske crkve – izmole Oče naš, Vjerovanje ili neku drugu molitvu, prikazujući svoje trpljenje i teškoće na nakane koje su za Crkvu posebno važne u Svetoj godini milosrđa.