70. godina župe sv. Marka Križevčanina

Svečanim misnim slavljem koje je u petak 9. studenoga predvodio zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić proslavljena je 70. obljetnica osnivanja župe sv. Marka Križevčanina u Zagrebu, a kojoj smo do osnutka naše župe i mi pripadali. U koncelebraciji su uz župnika Marijana Kušenića bili svećenici koji su nekad djelovali u župi kao župnici, župni vikari ili pastoralni suradnici, kao i svećenici Trešnjevačkog dekanata.
Izražavajući dobrodošlicu kardinalu Bozaniću, župnik Kušenić podsjetio je kako je župu 1. studenoga 1937. godine ustanovio nadbiskup koadjutor Alojzije Stepinac, a počela je djelovati 7. studenoga iste godine. Napomenuo je i kako je župa bila prepoznatljiva kao župa Koncila, ekumenizma i Caritasa. Među mnogima koji su pastoralno djelovali u župi, u drugoj polovici 70-tih godina tu je za vrijeme poslijediplomskog studija boravio i kardinal Bozanić. više…