10. obljetnica beatifikacije kardinala Alojzija Stepinca

Središnji događaj proslave 10. obljetnice beatifikacije kardinala Alojzija Stepinca bilo je svečano misno slavlje koje je u nedjelju 21. rujna na trgu ispred zagrebačke katedrale predvodio državni tajnik Svete Stolice kardinal Tarcisio Bertone zajedno s apostolskim nuncijem u RH nadbiskupom Mariom Robertom Cassarijem, zagrebačkim nadbiskupom kardinalom Josipom Bozanićem, predsjednikom HBK nadbiskupom Marinom Srakićem, hrvatskim biskupima i više od dvjestopedeset svećenika. U pozdravnoj riječi koju je uputio na početku mise kardinal Bozanić je rekao da je ovo slavlje ne samo spomen desete obljetnice beatifikacije, nego je još jedan odjek privrženosti hrvatskih vjernika svojemu blaženom pastiru. Kardinal Bertone je u homiliji govorio o sličnostima koje je moguće uočiti između sv. Pavla i bl. Stepinca, a koje pružaju korisnu pouku za kršćanski život. Vjernike Hrvate kardinal Bertone ovom je prigodom potaknuo da budu mudri i savjesni tumači svoje kršćanske tradicije. U euharistijskoj službi uz euharistijske darove koji su doneseni na oltar, prinesen je dar Zagrebačke nadbiskupije namijenjen siromasima i potrebnima za koje se u Zagrebu skrbe Misionarke ljubavi, sestre blažene Majke Terezije. Darove su donijeli predstavnici župa Zagrebačke nadbiskupije koje nose ime bl. Stepinca. Na kraju mise riječi zahvale uputio je kardinal Bozanić te je kardinalu Bertoneu darovao kip bl. Alojzija Stepinca. Kardinal Bertone predao je kalež i patenu s papinim grbom, dar pape Benedikta XVI. za zagrebačku katedralu. (Ika / Glas koncila)