Dodijeljene diplome prvim kandidatima za trajne đakone Zagrebačke nadbiskupije

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić dodijelio je diplome o postignutoj spremi za trajni đakonat polaznicima programa formacije trajnih đakona 2006/2008. Zagrebačke nadbiskupije u utorak 25. studenoga u prostorima Nadbiskupskog pastoralnog instituta u Zagrebu. Diplome za trajni đakonat primili su kandidati Miljenko Bošnjak iz župe sv. Antuna Padovanskog – Sesvetska Sela, Krunoslav Kičinbači iz župe Bl. pape Ivana XXIII. – Dubrava, Ivan Mandić iz župe Sv. Tri Kralja- Kraljev Vrh, Ivan Markulin iz župe sv. Josipa – Trešnjevka, Stanko Mikulić iz župe Uzvišenja svetoga Križa – Siget, Marijan Spehnjak iz župe sv. Vida – Brdovec i Stipo Šarić iz župe sv. Leopolda Mandića- Ljubljanica-Voltino. Dodjeli diploma nazočili su i članovi obitelji budućih trajnih đakona, njihovi župnici, te predavači koji su sudjelovali u formaciji. O tijeku formacije prve generacije trajnih đakona govorio je biskupski vikar za trajni đakonat dr. Tomislav Markić. (IKA) a još možete pročitati i pogledati slike i u Glasu Koncila.