Naš župljanin i vjeroučitelj, Stipo Šarić, zaređen za trajnog đakona

Naš župljanin i vjeroučitelj, Stipo Šarić, zaređen za trajnog đakona Danas, na blagdan Bezgrešnoga začeća Blažene Djevice Marije, u 18 sati u zagrebačkoj je katedrali održano svečano misno slavlje na kojemu je zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić podijelio red đakonata sedmorici kandidata za trajni đakonat. Jedan od njih je i naš župljanin i vjeroučitelj u OŠ Voltino, g. Stipo Šarić. Ovo je po prvi put u povijesti zagrebačke nadbiskupije da se zaređuju oženjeni muževi za trajne đakone. Do sada je bila praksa primanja đakonata samo kao prijelaza na putu prema svećeništvu. Svaki svećenik je određeno vrijeme, (otprilike jednu godinu) najprije đakon. Na taj način naša nadbiskupija se pridružila praksi prve Crkve, a u današnjem vremenu i mnogih europskih crkava koje su već prije nekoliko desetljeća uvele praksu ređenja oženjenih vjernika za đakone. Možemo reći da će naša župna zajednica ovim ređenjem proslaviti svoje prvo duhovno zvanje. Jer red đakonata je također duhovni poziv i služba u hijerarhiji crkve. Ovim činom ćemo radosnije uči u novu crkvenu godinu i u predstojeće božićne blagdane. Nakon ređenja, đakoni će biti na raspolaganju u svojim župama do 31. siječnja 2009. godine, a nakon toga će im dekretom nadbiskupa biti određenja zaduženja. Nadam se da će u skoroj budućnosti naša župa iznjedriti i koje svećeničko ili redovničko zvanje. U tom smislu pozivam sve župljane na molitvu, osobito svake prve subote u mjesecu kada je u čitavoj Crkvi molitva za duhovna zvanja!  Pročitajte homiliju zagrebačkoga nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića… i foto reportažu u Glasu Koncila, te pogledajte prilog iz Dnevnika HTV-a.