Caritas – pomoć za stradale

Prošle smo nedjelje prikupljali sredstva za stradale u potresu na Haitiju i za stradale u poplavama u Hrvatskoj. Prikupili smo 10.756.00 kn. Što je već uplaćeno na račune Hrvatskog Caritasa otvorene za tu namjenu. U akciju Hrvatskog Caritasa kojom se prikuplja pomoć stradalima od potresa u Haitiju uključio se i Prvostolni kaptol Nadbiskupije zagrebačke donacijom 100.000 kuna. Akciju je Hrvatski Caritas pokrenuo 13. siječnja, a do danas je ukupno prikupljeno 1.625.000 kuna. Hrvatski Caritas i nadalje poziva sve u Hrvatskoj da unatoč krizi i recesiji iskažu solidarnost sa stradalima u Haitiju koji se, uz pomoć darovatelja iz cijeloga svijeta, bore za preživljavanje u dramatičnim okolnostima.
Ivan Milovčić, ravnatelj Hrvatskog Caritasa i Boris Peterlin, voditelj posebnih projekata i akcije „Za 1000 radosti“ u HC-u, u četvrtak 14. siječnja 2010. posjetili su Kosinjsko polje u Lici. Osim o 500-tinjak osoba o kojima svakodnevno skrbe dostavljajući im čamcima najpotrebnije, Caritas Gospićko senjske biskupije spreman je za pomoć obiteljima kad se voda povuče.

Odgovori