NAJAVA: Potpuno drugačija škola gitare i kod nas u župi (2016/2017)!

U listopadu u našoj župi započinje El musicante – potpuno drugačija škola gitare koja, od ove godine u sedam zagrebačkih župa, okuplja osnovnoškolce koji dijele ljubav prema gitari i glazbi. Škola koja je pokrenuta u okrilju franjevaca konventualaca sa Svetog Duha prije dvije godine svojim pristupom i metodom poučavanja privlači mnoštvo polaznika. Naglasak je na izgrađivanju glazbene osobnosti polaznika i umrežavanju s mladima iz drugih župa putem zajedničkih nastupa i druženja. Nastupi se osim u župnim crkvama održavaju po školama, knjižnicama ili javnim gradskim prostorima, poput parka Zrinjevca. Na taj način polaznici svoj trud i talente prezentiraju na ključnim formativnim mjestima u njihovom gradu istovremeno stvarajući nova prijateljstva.

Osnivač je aktivni glazbenik i multiinstrumentalist, te aktivni vjernik Tomislav Šnidarić s velikim scenskim i studijskim iskustvom. Trenutno je dio glazbenog dijela ansambla Kolbe (Novo svitanje) i mjuzikla Uskrsli te djeluje u dva zagrebačka benda. Upisi traju do sredine listopada, a sve ostale informacije o školi pogledajte na www.elmusicante.com. Pogledajte i slijedeći link: http://magazin.hrt.hr/344738/l