PRVA PRIČEST

Slavlje PRVE PRIČESTI u našoj župi je danas 1. svibnja u 10.00 sati. Toga dana nema u crkvi drugih sv. Misa.
Prvom pričešću počinje hod s Kristom, povjeravanje Njemu, i to ne samo s vremena na vrijeme, nego danomice. Jedna izreka kaže da nema loših vremena dok ima dobrih ljudi, a Krist se iskazao kao najveći prijatelj svakog čovjeka. S Njime i najteže situacije postaju podnošljive. Prvopričesnici su nestrpljivo odbrojavali dane i noći, radosno čekajući trenutak kad će po prvi puta u svoja prsa primiti Krista pod prilikama kruha.
To je također veliki dan i za roditelje naših prvopričesnika. S pravom mogu biti ponosni, jer su svoje mališane doveli do te bitne postaje života. Pokazivali su im životnim primjerom kako se Bogu moli i kako se Boga voli. Moraju, međutim, biti svjesni da to nije konac puta. Dapače! Svaki, a pogotovu vjerski odgoj, mora biti trajan. Od odgoja se ne može otići na godišnji odmor. Božje zapovijedi se ne smiju izvršavati selektivno, tj. nešto mi se sviđa, pa to hoću, a nešto ne, pa to neću… Prvopričesnik će se tijekom prve sv. pričesti sigurno oduševiti, ali ne smije ni u kom slučaju sve stati na tome. Valja kontinuirano, neprekidno kroz život koračati s Kristom. On nam je hrana, zaštita, obrana. (Fra Ivo Živković)