Proslava Leopoldova, župnog blagdana

Devetnicom kao daljnjom a trodnevnicom od nedjelje 9. do utorka 11. svibnja kao bližom duhovnom pripravom u okviru svibanjskih pobožnosti, naša župa pripravljala se za proslavu “Leopoldova 2010.” Pobožnosti na čast sv. Leopoldu Mandiću bile su u 18.20, a propovijedane mise trodnevnice u 19 sati. Predvodila su ih trojica svećenika – Vjekoslav Meštrić župnik zagrebačke župe Svete obitelji, Konrad Žižek, župnik Utrina te Antun Vukmanić, župnik Sv. Josipa na zagrebačkoj Trešnjevci. Na samo Leopoldovo, župno proštenje bilo je u srijedu 12. svibnja, a mise su slavljene u 9, 11.30 te u 19 sati. Misi u 11,30 prisustvovali su i učenici te nastavnici škola na području župe. Svečana blagdanska koncelebracija bila je navečer u 19 sati, uz župnika Davora Štuljana i svećenike Trešnjevačkog dekanata i šire, prevodio je i propovijedao varaždinski kapucin fra Goran Rukavina. U okviru ovogodišnjeg Leopoldova, u nedjelju 9. svibnja u 20 sati nakon večernje mise održan je koncert zbora “Sunce” koji se u župnoj crkvi predstavio gospel programom. Večernji koncert je i u nedjelju 16. svibnja, kada će u 20 sati nastupiti mješoviti zbor župe Sv. Pavla iz Retkovca s duhovnom i klasičnom glazbom.