Gostovanje zbora mladih u župi Sv. Nikole Tavelića u Kustošiji

GLAS SRCA – zbor mladih naše župe gostovao je prošlu nedjelju 14. studenoga 2010. na blagdanskom koncertu u susjednoj župi Sv. Nikole Tavelića u Kustošiji. Voditeljica zbora prof. Ana Janković, već je u 17 sati okupila svoje mlade zboraše na probi prije same sv. mise koja je počela u 18,30 sati. Župa sv. Nikole Tavelića u Kustošiji u Zagrebu, koja je ujedno prva župa posvećena tom Božjem ugodniku, proslavila je u nedjelju 14. studenoga njegov blagdan. Ujedno je obilježena i jubilarna 40. obljetnica proglašenja svetim Nikole Tavelića. Središnje misno slavlje predvodio je kotorski biskup Ilija Janjić u koncelebraciji s biskupskim vikarom za grad Zagreb mons. Zvonimirom Sekeljem, domaćim župnikom Marijanom Gradinšćakom te svećenicima Kustošijanskog dekanata. Prepuna crkva našega prvoga beatificiranog sveca dočekala je i početak koncerta. Naš zbor Glas srca nastupio je s Fidesovom pjesmom Tko sam ja, a zatim Bread of Heaven. Solo dionice pjevala je naša Lana  Ceraj. Osim njih nastupali su još i zbor mladih Hilarus iz župe Bezgrješnog začeća BDM Malešnica-Oranice, zbor Anima una župe Marije Anđeoske iz Sesvetske Sopnice, zbor Davidias iz susjedne župe Duha Svetoga s Jaruna koji je ujedno i zbor svetišta Sveta Mati slobode, te zbor Panis angelicus koji je vrlo ozbiljan i veliki zbor župe Sv. Barbare iz Vrapča. Kao iznenađenje nastupio je kvartet Ban, tj. četvorica braće, od kojih je jedan svećenik. Na kraju je sve nazočne animirao domaćinski zbor Plam. Zaista, lijepo provedena i ispunjena večer pod zaštitom sv. Nikole Šibenčanina, mučenika, čiji kip u apsidi crkve s visoko uzdignutim raspelom i nama danas u 21. stoljeću pokazuje neustrašivo srce s osmijehom, koje će se za Krista otvoriti i zapaliti zasigurno i u ovima mladima. (više…) B. Bartovčak