04.05.2008.

Ovaj tjedan postavljeno je oko stotinu metara rubnika koji omeđuju budući cvjetnjak s lijeve i desne strane ulaza u crkvu i pješačku stazu prema uredu i uz nju zelenu površinu. Iako smo pred isplatom nove rate kredita i mnogim dugovima, ipak smo se odvažili na ovaj posao koji je okoliš naše crkve pretvorio u pravo gradilište. Dobili smo mali rovokopač koji je napravio zemljane radove što je donacija građevinske tvrtke «Latibo». Zahvaljujući gospođi Gogi Lešnik i Borisu Zimonji iz «Ramone rubin», doći će i zelenilo i cvijeće za cvjetnjak. Betonske kocke smo uzeli iz dvorišta u Subotičkoj jer si uz zidarske troškove, rubnike i materijal nove ne bismo mogli priuštiti. Sada još samo trebamo zemlju i vrijedne ruke da se sve to uredi, posadi i izravna. Nadam se da ćemo to učiniti u ovom tjednu. Cijena rubnika, radova i građ. materijala je oko 15.000 kuna. Veliki dio toga namirit će se iz priloga roditelja prvopričesnika koji su darovali prilikom slavlja sakramenta PRVE PRIČESTI.
Novoj pristupnoj stazi će se osobito radovati starije i bolesne osobe te invalidi koji do sada nisu mogli do župnog ureda. Uskoro imamo proslavu blagdana župe ali i podjelu akolitata za buduće trajne đakone te sakaramenat krizme. Ovaj će novi pločnik pomoći da lakše organiziramo procesije i svečani ulaz u crkvu. Svima od srca zahvaljujem!