20.06.2010.

AKTUALNOSTI U GRADNJI CRKVE – završetak vanjske fasade

Radovi na našoj crkvi već su u završnoj fazi. Završeni su skoro svi pripremni radovi za završni sloj, postavljene su kamene klupčice. Limarski radovi kasne dva tri tjedna i zbog toga će se nekoliko tjedna produžiti završni radovi i skidanje skele. U crkvi se već osjeća velika promjena, osobito u vrućim danima kada ova izolacija pomaže da se održava primjerena temperatura. U prijašnjim je godinama za ljetnih mjeseci bila ovdje prava sauna, a sada se dobila ugodna svježina To se primjećuje osobito kada se za vrućih popodnevnih sati uđe u crkvu.
U financijskom smislu krećemo se pomalo. Svaki tjedan prikupimo nekoliko tisuća kuna. Ovih dana počeli smo slati i prigodno pismo na sve adrese naših župljana, da se ta akcija proširi na što veći broj ljudi a da ne bude samo nekima opterećenje. Do sada smo prikupili i potrošili 180.000 kuna za kamenu vunu, prvu ratu izvođačima i kamene klupčice. Sada slijedi plaćanje druge rate, plaćanje limarski radova, a to ćemo moći učiniti samo ako opet ponešto prikupimo putem uplatnica. Vjerujem da će svatko od nas naći način da pomogne izgradnju ove crkve sv. Leopolda Mandića, Ljubljanica-Voltino. Ako ne novčanim prilogom, onda svakako podrškom, molitvom ili svojim sudjelovanjem u životu i rastu župne zajednice. Hvala Vam na svemu što ste do sada učinili, neka Vas Bog blagoslovi za svaki trud i dobro djelo!