SLAVLJE SV. POTVRDE

U subotu, 25. svibnja je u našoj župi slavlje sv. Potvrde ili Krizme. Misa koju predvodi msgr. Berislav Grgić, biskup iz Norveškog grada Torme-a započinje u 10.30 sati.

Sakramenat sv. Potvde će primiti 75 naših mladih pripravnika koji su se kroz ovu pastoralnu godinu pripremali kroz prigodne kateheze, molitvu, sudjelovanje u životu i sakramentima Crkve te završni ispit. Zanimljivo je to da je u toj pripravi nekoliko krizmanika iz pojedine grupe ministriralo  svake nedjelje na misi za mlade navečer. Tako su se kroz sve nedjelje izredali svi krizmanici. Neki i po više puta. Voditelj kateheze je bio vlč. Kristijan Gatarić, župni vikar zajedno sa vjeroučiteljima koji djeluju na teritoriju naše župe: Tatajana Purić, Ana Čehulić, Tihomir Drugčević, Ivan Banožić i Stipo Šarić. Zanimljivo je da je ova krizma 20. po redu od kada je utemeljena ova župa. Tako da slavimo mali jubilej. Sljedeće ćemo godine ako Bog da slaviti jubilej, 20 obljetnicu ustanovljenja župe. Vjerujem da će i ovi krizmanici svojim vjerničkim životom i povezanošću sa župom biti dio toga jubileja.