Raspored blagoslova kuća i stanova 2015./2016.

Raspored blagoslova 2015-2016 (pdf)

Na blagoslov kuća i stanova ove godine idu župnik Željko, pater Alan, đakon Stipo i bo­goslov.

Blagoslov službeno traje od 27. prosinca do 6. siječnja. Početak je svakog dana u 9.30, a završetak do 17.00 sati. Pauza za ručak je od 13 do 14.30 sati. Oni koje nismo zatekli kod kuće bilo prije podne ili poslije podne, mogu se već istog dana javiti telefonom u župni ured od 17 – 19 sati radi dogovora o naknadnom blagoslovu. (3690-799)

Za blagoslov nije potrebno nešto posebno pripravljati. Ako netko želi može na stolić sta­viti svijeću, blagoslovljenu vodu te križ. Važnija od te vanjske priprave je otvorenost duše i srca te otvorena vrata.

Prilikom blagoslova vjernici običavaju darovati svoj obiteljski dar i prilog za godišnje uz­ državanje crkve te za gradnju crkve. Sve je to moguće, ali je isto tako čitava godina prilika za darovanje u tom smislu.

Mogu se javiti i oni koji su u bilo kakvoj nevolji ili neimaštini kako bi im župni Caritas pomogao.