Predstavljanje blažene Marije Propetog Petković

UZ GOSTOVANJE časne sestre Jasminke Gašparović, u kojem će nam predstaviti blaženu MARIJU PROPETOG PETKOVIĆ s naglaskom na njezin misionarski put.

 Blažena Marija Propetog Isusa Petković

Osnovala je g. 1920. hrvatsku franjevačku družbu Kćeri Milosrđa u rodnome Blatu na Korčuli. Bila je hrabra misionarka i velika dobročiniteljica djece i sirotinje u Domovini i Južnoj Americi. Rođena je 10. prosinca 1892., a sveto je umrlau Rimu 9. srpnja 1966. u središnjoj kući Družbe u čijoj kapelici počivaju njezini zemni ostaci. Svojim izvanrednim krepostima, naravnim i nadnaravnim darovima u služenju čovjeku, postala je znak žive nazočnosti Božje u svijetu.

Misli blaženice:

Ako započnem graditi kuću gotovim novcem,

svoje pouzdanje stavljam u taj novac;

ako započnem bez njega,

moje se pouzdanje oslanja

samo na Božju Providnost

 

Čovjek, ako nema srca, ništa nema.

Srce se hoće.

 

Ljubav nije samo pjesma, samo uzdisanje,

ljubav je nerijetko žrtva do krvi.