110. rođendan Bl. Ivana Merza

U subotu 16. prosinca 2006. navršava se 110. godina od rođenja Blaženog Ivana Merza koji je rođen toga dana 1896. godine u Banjoj Luci. Za tu prigodu u Bazilici Srca Isusova u Zagrebu u Palmotićevoj ulici, gdje se nalazi njegov grob, služit će se svete mise. Prva će biti prije podne u 10 sati za mlade, članove raznih udruga koje nose ime po bl. Ivanu Merzu kao i ostalu mladež. Druga sv. misa bit će navečer u 19 sati.
110. rođendan bl. Ivana Merza bit će posebno proslavljen i u njegovom rodnom gradu Banjoj Luci. Proslavu u banjolučkoj katedrali organizira Katolička udruga Bl. Ivan Merz.
Na isti dan u Splitu novosnovana Udruga bl. Ivana Merza uz prigodnu svečanost dodijelit će stipendije srednjoškolcima i studentima slabijeg imovinskog stanja. (Postulatura bl. Ivana Merza)