Zahvala zajednice iz Taizéa

Sudionici 29. Europskog susreta mladi na prijepodnevnim misama oprostili se od župskih zajednica koje su ih ugostile, a nakon ručka i od obitelji.
Na završetku 29. Europskog susreta mladih “Hodočašća povjerenja na Zemlji” Zajednica iz Taizéa zahvaljuje obiteljima koje su s puno topline ugostile mlade, župama grada Zagreba i okolice, te gradu Zagrebu i Republici Hrvatskoj na njihovom doprinosu uspješnoj organizaciji ovog susreta.
Na ovogodišnjem Susretu sudjelovalo je 40.000 mladih Europljana. U proteklih pet dana razmišljali su o budućnosti ljudske obitelji, te kako postati nositeljima nade u našim društvima. Susret u Zagrebu jedan je od onih na kojem su svi sudionici bili smješteni u obiteljima. Oni su stigli u Hrvatsku s malo znanja o zemlji. Ljudi su ih dočekali široka srca i otvorili im vrata svojih domova i učinili ih dijelom svojih obitelji, piše u zahvali Zajednice iz Taizéa. (IKA)