Sretna Nova godina

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodio je danas 1. siječnja svečano euharistijsko slavlje u zagrebačkoj katedrali u prigodi svetkovine Marije Bogorodice i Svjetskoga dana mira. “Željeti da Božje lice nad nekim zasja, poziv je u prisnost s Bogom, a to je najsigurniji zalog blaženstva na zemlji. Ima li što ljepše, nego li poželjeti da u godini koja započinje živimo kao Božji ukućani? Molimo Oca za dar njegova Duha da se u novoj godini Božji blagoslov izlije na grad Zagreb, našu Nadbiskupiju, našu domovinu Hrvatsku i sav svijet. Tim blagoslovom neka budu dotaknuti svi ljudi: bolesni i nemoćni, beskućnici i obespravljeni, ljudi koji imaju vlast, djeca i mladi, učitelji i odgojitelji, obitelji i zajednice”, rekao je kardinal Bozanić na početku svoje homilije. Čestitao je pritom svim vjernicima Zagrebačke nadbiskupije i svim ljudima dobre volje Novu godinu zazivajući Božji blagoslov za sve i pozivajući sve da svoju nadu polože u Boga.
U svojoj homiliji kardinal Bozanić se osvrnuo na Europski susret mladih te govorio o poruci pape Benedikta XVI. za Svjetski dan mira (IKA) više…