Četvrta korizmena nedjelja

Korizma je razdoblje koje prethodi najvećem i najljepšem kršćanskom blagdanu – Uskrsu. U tom razdoblju želimo biti bliže Isusu, jače si posvijestiti Kalvariju koju je Isus prošao kako bi nama darovao milost Uskrsa.
Mogućnost da i mi učinimo «nešto» ili se odreknemo «nečega», milost je koja nam se pruža da bi naša radost Uskrsa bila veća. Putevi do punijeg i radosnijeg življenja nisu uvijek razumljivi, nisu oni «lakši», «privlačniji» putevi, nego upravo oni koji zovu da učinimo korak na koji se nije lako odvažiti. Uskrs je blagdan koji zemlji daruje novu svjetlost, koji zemljom razlijeva nadu i od tada ta nada nas diže i u nama rađa se novi život.
Iskoristimo vrijeme Korizme, vrijeme u kojem je Isusov zov tako snažan, konkretan, jer ništa nije jače od znaka križa koji je Isus nosio, na kojem je umro i kojim je pobijedio smrt. Iva Šarić, 8. razred