Svibanjske pobožnosti

Posebne su molitve i druge pobožnosti kojima se tijekom svibnja časti Blažena Djevica Marija. Tradicija ovakvih pobožnosti seže u 16. stoljeće. Potvrdio ih je papa Pio VII., a kasniji pape, sve do danas, objavili su brojne naputke o štovanju Blažene djevice Marije i podržali ovu i druge marijanske pobožnosti u sveopćoj Crkvi.
Svibanjska pobožnosti ponajčešće sadrže marijanske pjesme, Lauretanske litanije i euharistijski dio te izlaganje i poklon Presvetom oltarskom Sakramentu. Pobožnosti se redovito odvijaju navečer. Stoga se zovu i “Svibanjske večernjice” i često se povezuju s večernjom misom.
U našoj župi, u svibnju s radošću isčekujemo i dan sv. Leopolda kad slavimo dan župe. Duhovni program (trodnevnica) proslave dana župe počinje u srijedu, 9. svibnja, kad večernju sv. misu predvodi vlč. Mirko Brlić, ž.v. u Utrini.