Ususret lipanjskim blagdanima

Ljubav je stvarateljica svakog ljudskog osmijeha. Najveća, neiskvarena i bezuvjetna ljubav dolazi upravo od Boga. Njegova ljubav je opjevana u svim pjesmama. Postoji li sveta misa, a da se ne usklikne: „Vječna je ljubav Njegova!˝
Mjesec lipanj je osvanuo ljepotom, ljubavlju, životom. Sav taj spektar prekrasnih boja oplemenjenih čarolijom sunčevih zraka, na poseban način usmjerava poglede u velike dane koji nam dolaze.
Prisjetimo se: Sv. Ante 13. lipnja, Presveto srce Isusovo 15. lipnja, Bezgrešno srce Marijino 16. lipnja, Sv. Ivo 24. lipnja, Sv. Petar i Pavao 29. lipnja. Svaki od ovoih velikih blagdana na svoj način, pobuđuje neku posebnu radost, ljepotu, sjedinjuju sve generacije. Svima su u svim vremenima moderni, zrače ljudskom toplinom, ljubavlju.
Ljubav je to jača znamo li da je vječna, da dolazi od Boga. Bog je vječno moderan. On je ljubav: „Radujmo se, jer, Bog je s nama!“ Mile Pervan