Urednik župnog listića odlazi iz naše župe

Poslije tri godine uređivanja našeg župnog listića, vjerojatno na jesen, selim u Zaprešić odakle sam i došao. Sa svakim seljenjem dobivam priliku upoznati nove ljude, nove župne zajednice…
Naša župa sv. Leopolda Mandića je prilično velika i uhodana zahvaljujući župniku vlč. Davoru Štuljanu i vrijednim kapelanima, suradnicima i svima vama, dragi župljani.
Bez obzira na sve, gdje god došli, trebamo gledati naprijed kako postati bolji i aktivniji vjernik, susretljiviji sugrađanin koji je na raspolaganju pomoći sugrađanima u nevolji…
Ja ne znam kako bih mogao osmisliti život bez Boga. Bio bi to život lutanja i traženja sebe, često bih zalutao i pitao se zašto. Ovako znam da otvorenost i povjerenje Bogu uvijek pomaže da nas On izvede na dobar i pravi put, kuda god ponekad krivudali. Mnogo puta ne poslušamo. Idemo svojim putem. U životu se počnu nakupljati učestali grijesi ili ovisnost o čemu. Znam po sebi jer sam ih se osobno nekoliko riješio. Nije bilo lako. I opet će vjerojatno doći neka nova ovisnost, neki novi učestali grijeh. Poradi sebe trebamo naučiti živjeti dobro i kvalitetno kako bismo jednog dana mogli i mi pružiti dobar i kvalitetan duhovni život našim potomcima ili biti primjer svojim prijateljima i susjedima. Treba uložiti trud i steći kvalitetne i dobre navike, i onda da nam to postane svakodnevica, a ne opterećenje. I kao što kažu, svaki početak je težak, nemojmo se ustezati početi ispočetka. Na kraju bih se još jednom zahvalio vjernicima koji su svojim člancima ili na bilo koji drugi način pomogli u izradi župnog listića. Mario Magzan, urednik župnog listića