Sutra počinje nova školska godina…

Sutra će naši učenici i srednjoškolci ponovo sjesti u klupe. Počinje škola. Nove obaveze su pred njima, ali i pred svima nama: roditeljima, učiteljima, odgajateljima, vjeroučiteljima… Ured Zagrebačke nadbiskupije za vjeronauk u školi organizirao je u subotu 1. rujna u zagrebačkoj katedrali zajednički susret svih vjeroučitelja osnovnih i srednjih škola, te odgojiteljica u vjeri u predškolskim ustanovama. Pomoćni zagrebački biskup Vlado Košić svima je zaželio blagoslovljenu novu školsku godinu, a vjeroučiteljima da djelo Božje koje nose ispune ljubavlju, žarom i znanjem kako bi vjeroučenici po njima osjetili Božju prisutnost, te radost da su djeca Božja. više…
Predsjednik Vijeća HBK za katehizaciju biskup Đuro Hranić u svojoj poruci na početku školske i pastoralne godine 2007./2008. upozorava kako suvremeni europski sustav odgoja i obrazovanja, prema mišljenju mnogih znanstvenika pedagoga, odustaje od cjelovitog promaknuća čovjeka te svoje ciljeve usmjerava prema tržištu i materijalnom probitku. Dubrovački biskup Želimir Puljić u pismu kojim se u povodu početka nove školske godine obratio učenicima, roditeljima, nastavnicima i odgojiteljima i vjeroučiteljima podsjeća nas da je naša uloga i odgovornost u procesu rasta mladih naraštaja nezamjenjiva.
Najvažnija zadaća odgoja i obrazovanja trebala bi biti oblikovanje duha koji će biti sposoban slobodno i odgovorno prosuđivati. To je posebno važno danas kada je već dijete izloženo različitim ponudama i orijentacijama. Pročitajte više u Glasu Koncila…