Svjetski dan krunice

Započela je jesen. Ona nam donosi nove malo hladnije temperature, nove obveze, nove školske zadatke, novu vjeronaučnu godinu, ali ona nam donosi i LISTOPADSKE POBOŽNOSTI. Mjesec listopad je uvijek u crkvi slavljen kao mjesec posvećen Blaženoj Djevici Mariji i molitvi KRUNICE. U nove radne zadatke i u novu radnu i školsku godinu želimo uči molitvom krunice. Najsvečaniji dan mjeseca listopada je 7. listopad koji ove godine pada u nedjelju. Taj dan je već od davnina posvećen Blaženoj Djevici Mariji od krunice, a unazad desetak godina ujedno je proglašen SVJETSKIM DANOM KRUNICE. Osobito je slavlju toga dana doprinio blagopokojni papa Ivan Pavao II koji je i sam molio krunicu, a tijekom svojega mandata je dao vjernicima na molitvu i novu krunicu i OTAJSTVA SVJETLA. Na svojim mnogobrojnim putovanjima nosio je i dijelio krunice kao znak povezanosti u molitvi i predanja i zahvalnosti BDMariji. Pročitajte više u župnom listiću…
– Roditeljski sastanak za sve roditelje prvopričesnika i krizmanika je u utorak, 9. listopada u 20.00 sati u novoj crkvi.