Blagdan Svih Svetih i Dušni dan 01-02.11.2007.

Raspored misa:
01.11. sv. misa je u 9.00, 11.30 i u 18 sati
02.11. sv. misa je u 18.00 sati
Blagdan Svih Svetih slavimo 1. studenog
. Na taj dan spominjemo se svih koji su pred nama prošli zemljom, a sada Boga slave “kroz svu vječnost”, i ne samo onih koji su službeno proglašeni svetima. To je blagdan kršćanske nade i radosti koji nas potiče da uvijek čeznemo za onim što nas u potpunosti čeka kod našeg nebeskog Oca: radost, slava, blaženstvo, ljubav, mir…
Dušni dan, 02. studenog, je spomendan na sve mrtve. Posebno se sjećamo naših pokojnika koji su hodali ovom istom zemaljskom stazom i s kojima smo bili povezani u nekom segmentu našega života. Mi vjerujemo da oni nisu nestali bez traga, već su se samo preselili k vječnom Bogu s kojim su sada sjedinjeni u ljubavi. Dakle, naša nas ljubav prema Bogu povezuje s našim pokojnicima koji su sada utkani do savršenstva u tu Božju ljubav. Naš Bog je Bog živih, a ne umrlih i ne smatram da bi ovaj spomendan trebali doživljavati tragično. Naprotiv, trebamo se radovati ponovnom zajedničkom susretu jednom kada i mi krenemo u susret Ocu gdje će nas dočekati i oni koji su nekada živjeli na Zemlji.
OBAVIJEST: u četvrtak i petak nema župne kateheze.