Spomen na žrtve u Vukovaru i Škabrnji

Osmo spomen-hodočašće Đakovačke i Srijemske biskupije u Vukovar bit će u nedjelju, 18. studenoga zajedno s mnogima koji će o 16. obljetnici stradanja stanovnika Vukovara i hrvatskog Podunavlja u Domovinskom ratu doći iz različitih dijelova Hrvatske odati počast svima koji su položili svoje živote za slobodu toga grada i čitave Domovine. Dolazak u Vukovar po mogućnosti do 9 sati.
U Škabrnji se obilježava 16. godina otkako je učinjen masakr nad Škabrnjanima u agresiji na Hrvatsku. U nedjelju 18. studenoga program obilježavanja započinje u 9.30 sati. U 11 sati misno slavlje u župnoj crkvi Uznesenja BDM u Škabrnji predvodi zadarski nadbiskup Ivan Prenđa.
Spomenimo se njihove žrtve u molitvi. Pročitajte homiliju predsjednika HBK đakovačkog i srijemskog biskupa Marina Srakića.