Božićna akcija Hrvatskog Caritasa

Započela je božićna akcija Hrvatskog Caritasa “Za 1000 radosti”. U akciju se možete uključiti uplatom na žiro-račun 2340009-1510126452, pozivom na donacijski telefon 060 9010 (cijena poziva 6,10 kn), ili kupovinom prigodnih božićnih čestitki te božićnih drvaca 15. prosinca.
Hrvatski Caritas je i ove godine pokrenuo, sada već tradicionalnu, božićnu akciju “Za 1000 radosti” u kojoj se prikuplja pomoć za najsiromašnije obitelji u Hrvatskoj. Osnovni cilje ovogodišnje akcije pod geslom “Izaberi Božić” je prikupiti što više novčanih sredstava, roba i usluga, kako bi se pomoglo što većem broju obitelji u cijeloj Hrvatskoj. Nakon prošlogodišnje akcije, u kojoj je naglasak bio na braniteljskim obiteljima, ove godine je naglasak akcije na staračkim domaćinstvima koji žive u teškim stambenim uvjetima. Drugi cilj je posredno djelovati i osnažiti mrežu solidarnosti, jer svatko može pridonijeti akciji, prepoznati potrebu drugih. Treći cilj je potaknuti djecu i mlade da prepoznaju na koji način u svom okruženju mogu učiniti nešto čime će barem jednoj obitelji, nekome koga znaju učiniti Božić sretnim. Na taj način će naučiti preuzimati svoj dio odgovornosti za ljude koji su u potrebi… više