Svjetski molitveni dan

Svjetski molitveni dan održava se u petak, 7. ožujka u 19 sati u župnoj crkvi Sv. Marka Križevčanina u Zagrebu (Selska c. 90. Geslo ovogodišnje molitve koju su pripremile žene Gvajane je “Božja mudrost rađa novo razumijevanje”. Svjetski molitveni dan organiziraju, kroz molitvu i program vode članice Nacionalnog odbora SMD-a te vokalni oktet Messengerssi, Danijela Sisgoreo Morsan, plesna grupa “Darovi duha” i drugi. Pokrovitelji skupa su zagrebački pomoćni biskup Vlado Košić i poglavari/predstavnici kršćanskih zajednica koje sudjeluju u organizaciji, molitvi i programu. Svjetski molitveni dan se u Hrvatskoj održava već 11. put, a 2006. i službeno smo postali zemlja članica SMD-a i osnovali svoj nacionalni odbor kojeg čine predstavnice kršćanskih zajednica iz Zagreba, Osijeka i Vukovara, gradova gdje se SMD redovito održava. (IKA) više…