Hodočašće u Poljskoj

U utorak 25. 3. vjernici iz naše župe zajedno sa nekoliko vjernika iz Varaždina zaputili su se na hodočašće u Poljsku. Najprije smo se zaustavili u Brnu, gradiću u Češkoj, čija nas je katedrala sv. Petra i Pavla oduševila. Istoimena, nešto manja, crkva nalazi se i u Wadovicama, rodnom mjestu pape Ivana Pavla II. Nakon obilaska njegove rodne kuće nastavili smo put prema našem odredištu – Krakówu, čije smo ljepote sutradan upoznali uz pomoć simpatične vodičke Karoline Brusić. Naša sljedeća destinacija bila je Czestochowa – svetište Crne Madonne. Pomolili smo se u bazilici iz 17. st. i krenuli za Auschwitz. Potom smo bili i molili u svetištu Božjega Milosrđa, za koje je kamen temeljac postavio papa Ivan Pavao II. Nakon toga zaputili smo se prema Pragu gdje smo popili pivo i malo razgledali grad da bi zatim krenuli prema Hrvatskoj. Pročitajte više…