Prva pričest

Ove godine bilo je u našoj župi do sada najmanje, svega 77 prvopričesnika. No pozitivno je da od kad imamo novu crkvu sve više dolaze i roditelji. Čestitamo prvopričesnicima, njihovim roditeljima i vjeroučiteljima uz nadahnutu poruku našeg nadbiskupa.
… Dragi prvopričesnici, drugi su vas svojom riječju i životom upoznavali s Isusom, a sada ćete se po svetoj pričesti na osobit način povezati s njime. Dosad se niste pričešćivali na misama, ali od dana prve svete pričesti, slobodno ćete moći pristupati stolu Kristovu i pričešćivati se kao i vaši roditelji, starija braća i sestre, vaši veći prijatelji i drugi vjernici u vašim župama….Odajem priznanje vašim vjeroučiteljima i vjeroučiteljicama, časnim sestrama, svećenicima, osobito vašim župnicima, roditeljima, braći i sestrama, svima koji su vas pripremali za radostan susret s Isusom. Ne zaboravite dan svoje prve svete pričesti. Ne zaboravite Isusa. On je vaš veliki prijatelj koji vas nikada neće napustiti. (pismo nadbiskupa Josipa kardinala Bozanića, mak 2006.)