Gostovanje mješovitog zbora u župi Samarica

Prvi dan produženog vikenda na sam dan prvoga svibnja, građanski praznik rada, a kršćanski blagdan, ove godine, uzašašća Gospodinova, proveli smo u zajedništvu sa župljanima župe Samarica koji su slavili ne samo blagdan uzašašća nego i pohod kardinala Josipa Bozanića, zagrebačkog nadbiskupa koji je došao posvetiti oltar i blagosloviti župnu kuću. Dakle, mnogo važnih događaja da se radost i veselje podijele s drugima, pa su naš zbor, čija se upjevanost već nadaleko pročula, pozvali da im uzveliča taj događaj. U novi su oltar ugrađene moći bl. Alojzija Stepinca koji tako postaje posebno nazočan u ovoj sredini, a poklon-kip sv. Leopolda B. Mandića dar naše župe, također će upućivati župljane na sakrament ispovijedi. Upečatljiv doživljaj posvete oltara, što je svakako rijedak događaj u životu jedne župe, a svakako i pojedinca (gdje se otkrivaju sve bogatstvo blagoslovne liturgije) obogatio je nadbiskup svojom nazočnošću i riječima u propovijedi, a i svakako u sudjelovanju u svečanom ručku poslije sv. mise. Više…