Blagdan Sv. Leopolda B. Mandića

Pripravljali smo se kroz devetnicu i intenzivnije kroz trodnevnicu. Središnje misno slavlje blagdana bilo je 12. svibnja u 19.00 sati kada je sv. misu predvodio pater fra Zvjezdan Linić, svima dobro poznati svećenik čija je propovijed opet podsjetila na našeg zaštitnika sv. Leopolda, ali pod malo drukčijim vidom. Naime, fra Zvjezdan istaknuo je u svojoj propovijedi da je silna želja sv. Leopolda
bila da se svaki vjernik koji k njemu pristupi ispovijedi, nakon te ispovijedi doista i obrati, tj. promijeni svoj život. Nadalje, upozorava fra Zvjezdan da naše ispovijedi nikako ne bi smjele biti konvencionalne, takve da bismo im pristupali površno i s mišlju – ah, dobro sad ću priznati svoj grijeh, ali znajući da ću opet sagriješiti, opet ću ići na ispovijed. Takav stav nikako nije dobar, nego sakrament ispovijedi jest taj koji svojim milosrdnim djelovanjem pomaže da se popravimo, ali odluku moramo donijeti mi sami i nastojati intenzivnijom molitvom učiniti obrat, raskrstiti s našom stareži. Fra Zvjezdan također svjedoči da je nebrojeno puta u njegovoj pastoralnoj praksi došlo do velikih preokreta u dušama baš zbog iskrene i duboke ispovijedi nakon koje se vjernik preobražava jer ispovijed doista ima takvu silu, moć, milost i blagotvornost, a sv. Leopold je sav svoj život podredio da ljudi osjete upravo kroz taj sakrament svu Božju ljubav prema nama.