TE DEUM – ZAHVALNICA za konac školske i pastoralne godine

Ove nedjelje u 11.30 održana je misa zahvalnica za konac školske godine. Sudjelovali su vjeroučenici, osobito ovogodišnji krizmanici i prvopričesnici te njihovi roditelji, učitelji, vjeroučitelji i profesori. Željeli smo na svečani način kroz slavlje euharistije reći „Bože, hvala Ti!“ Imamo zašto Gospodinu zahvaliti, ali imamo ga zašto i moliti. Posebno oni koji iz osnovne kreću u srednju školu, a iz srednje na fakultet. Za «osmaše» jedna od mogućnosti su i naše katoličke škole: Nadbiskupska klasična gimnazija na Šalati (za dečke i djevojke) i Ženska opća gimnazija Družbe sestara milosrdnica u Gundulićevoj. Naše katoličke škole nastoje dati naglasak i na kršćanskoj odgojnoj dimenziji. Vjerujemo da ima onih koji promišljaju i o duhovnom pozivu u svećeništvu i redovništvu. Naša sjemeništa i novicijati su otvoreni. Molimo za nova duhovna zvanja u našoj Crkvi i našoj župi.