Dojmovi s našeg hodočašća u Lourdes, Fatimu, Lisabon i Madrid

Sastali smo se 7. listopada 2008 u dva sata po ponoći ispred naše župe Sv. Leopolda B. Mandića. Sve manje – više poznata lica, razdragani, veseli i jedva čekamo polazak i susret s Majkom Božjom u Ludru i Fatimi. Raspoloženje u autobusu bilo je kao i uvijek – fantastično. Jednostavno rečeno, jedna velika i složna obitelj na čelu s našim predobrim župnikom Davorom Štuljanom. Biti hodočasnik u Lurdu znači prihvatiti radost Božje poruke koju je izrekla Majka Božja preko sv. Bernardice. To je poruka obraćenja, pokore, bratstva i ljubavi prema Majci Božjoj. Obavili smo križni put, kupanje (simbol čišćenja duha i tijela od zla), obišli četiri točke pobožnosti (spilju ukazanja, crkvu u kojoj je krštena sv. Bernardica, zatvor u kojem je bila smještena s obitelji i hospicij – konačište za redovnike i vrata na ulazu u samo svetište).  Iz Lurda putujemo dalje kroz Francusku, Španjolsku i dalje do Protugala. Nakon prijeđenih 1028 km i 12 sati provedenih u autobusu nije nam bilo teško, poslije ostavljanja stvari u hotelu (a to je bilo oko pola noći), da svi zajedno odemo u samo svetište Gospe Fatimske i u miru i tišini pomolimo se za sve vas, naše župljane, koje je vlč. Davor često spominjao na misama i u propovijedima, također za svoje osobne molitve. Fatima je predivno svetište koje me oduševilo svojom prostranošću i jednostavnošću (V.D.) pročitajte više…