Dan kruha u našoj župi

I ove godine učenici, učitelji i roditelji škola u našoj župi obilježili su Dan kruha. Kako je bilo u OŠ Voltino možete vidjeti na njihovoj web stranici, a možete pročitati i članak u Vjesniku. Ove godine su u radionici „ Od zrna do kruha“ 4.c razreda sudjelovali i članovi udruge Ozana. Na prvom programu Radio Zagreba u emisiji „Stigla je pošta“ mogli ste poslušati razgovor učenika 8 razreda sa sudionicima radionica. Prigodni program su na školskoj pozornici izveli folkloraši, zbor, recitatori, pjevači i plesači, a svojim prisustvom ovu školsku svečanost uveličao je i naš župnik, Davor Štuljan koji je nakon priredbe blagoslovio kruh. Ne toliko medijski popraćeno ali ne manje lijepo, veselo, slatko i ukusno bilo je i u OŠ Ljubljanica gdje je ovogodišnji Dan kruha također prigodno obilježen. Zahvaljujući Bogu za kruh i plodove zemlje trebamo si osvijestiti važnost prirode i brige za njezino očuvanje te zahvaliti Bogu što nam je dao sve te plodove koje uživamo i što se svakodnevno brine za nas.