Druga korizmena nedjelja

Ove druge korizmene nedjelje s nama je već nam poznati svećenik don Carlos – svećenik iz Nikaragve koji je prošle godine nekoliko mjeseci i ovdje pomagao. On će predvoditi sv. Mise i propovijedati, te nam govoriti o svojim iskustvima «misionarskog» života i poziva u susjednoj Srbiji kod Niša. Nakon nedjeljnih sv. Misa prikupljamo kolektu za potrebe njegove župe. To je ujedno naša korizmeno-caritativna akcija.
Ove nedjelje započinje i Korizmena akcija hrvatskog Caritasa – Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini – od 09. do 15. 03. 2009. Građani se u korizmenu akciju mogu uključiti: pozivima na donacijski telefon 060 9010 (cijena poziva 6,10 kn), uplatama na ž.r. kod PBZ 2340009 -1100080340, poziv na br. 09, kupnjom proizvoda u web dućanu Hrvatskog Caritasa. Vjernici se u akciju mogu uključiti i novčanim prilozima koje će dati u župi na treću korizmenu nedjelju 15. ožujka 2009. Svi milodari prikupljeni te nedjelje u crkvama diljem Hrvatske, bit će usmjereni u projekte socijalne pomoći, edukacije i poticanja obiteljskog poduzetništva u BiH. Osim materijalnog, akciju možete pomoći i nematerijalnim, duhovnim prilogom sudjelujući u molitvenim ili liturgijskim slavljima, pobožnostima križnoga puta, molitvenom hodu i dr. pobožnostima koje će tijekom Tjedna biti organizirane u župama i koje će biti protkane molitvom za ljude u BiH.