Treća korizmena nedjelja

Treća korizmena akcija Hrvatskog Caritasa odvija se uz moto: „Svi budite iste misli; neka ne bude među vama razdora…   budite savršeno istog osjećanja i istog mišljenja…“ (1 Kor 1,10). U dosadašnjim je dvjema korizmenim akcijama ukupno prikupljeno 6,6 milijuna kuna, čime je omogućena realizacija 12 nacionalnih projekata Caritasa Biskupske konferencije BiH i 59 projekta iz područja socijalne skrbi, obrazovanja i malog socijalnog poduzetništva u različitim dijelovima BiH. HC je svim župama u Hrvatskoj već dostavio i pisano Izvješće o dosad prikupljenim sredstvima i načinima njihova trošenja (PDF, 3.68 MB). Građani se u korizmenu akciju mogu uključiti: pozivima na donacijski telefon 060 9010 (cijena poziva 6,10 kn), uplatama na ž.r. kod PBZ 2340009 -1100080340, poziv na br. 09, kupnjom proizvoda u web dućanu Hrvatskog Caritasa. Vjernici se u akciju mogu uključiti i novčanim prilozima koje će ove nedjelje dati u kasici kod sv. Antuna na ulazu u našu crkvu. Svi milodari prikupljeni ove nedjelje u crkvama diljem Hrvatske, bit će usmjereni u projekte socijalne pomoći, edukacije i poticanja obiteljskog poduzetništva u BiH. više… U sklopu ove akcije, u našoj župi će u petak, 20. ožujka na križnom putu sudjelovati i predvoditi volonteri župnog Caritasa, te će milostinja prikupljena tom prigodom ići za potrebe BiH.