Sretan Uskrs!

Jedna od najstrašnijih i najžalosnijih vijesti za današnjeg čovjeka je Smrt. Umiranje za mnoge ljude danas znači prokletstvo. Odlazak u smrt znači odlazak u ništavilo. Čak i vjernici puno puta izriču tu sumnju izražavaju riječima: pokrila ga je crna zemlja ili otišao je dva metra ispod zemlje. Izrazi koji izražavaju bezizglednost situacije u kojoj se čovjek nađe nakon smrti.
Međutim, Isusova smrt zapravo je put u život. U samom trenutku smrti vidljivi su plodovi. «A satnik i oni koji su s njime čuvali Isusa vidješe potres i što se zbiva, te rekoše: Uistinu, Sin Božji bijaše ovaj!». Drugi evanđelist nam donosi obraćenje jednoga od obješenih zločinaca. A pod križem su stajale žene: Marija Magdalena, Marija Jakovljeva i Josipova majka i majka sinova Zebedejevih. Tu se izriče ona čvrsta vjera i suosjećanje žena koje su bile do kraja vjerne Isusu. I tu podno križa kalila se njihova vjera. Nije ih bilo briga što su svi ostali digli ruke. One su znale da Bog ima zadnju riječ. Za kršćanina nikad nije gotovo. Vjernik se nikad ne predaje. Kad su sva sredstva iscrpljena, ostaje nam poklonstvo pred križem Isusa Krista i povjerenje da Bog sve izvodi na dobro!
To je RADOSNA VIJEST Sretan Uskrs svima od srca!