278. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba 12.-13.09.2009.

Tradicionalno hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije održano je u nacionalnom marijanskom svetištu Majke Božje Bistričke u subotu 12. rujna, u sklopu 278. zavjetnog hodočašća vjernika grada Zagreba, koje se ove godine održava pod geslom „Hoditi s Marijom pred licem Gospodnjim”. Okupilo se 1500 mladih iz osamdesetak nadbiskupijskih župa, uglavnom pristiglih hodočasničkim vlakom iz Zagreba u Zlatar Bistricu. Zatim su, zajedno s više stotina pješaka, planinarskim putovima produžili i do konačnog odredišta – Marije Bistrice.
U nedjelju je prigodom 278. zavjetnog hodočašća vjernika grada Zagreba, pred 30-ak tisuća vjernika, svetu misu predvodio nadbiskup Zagrebački kardinal Josip Bozanić. Prije mise u procesiji  su sudjelovale brojne zagrebačke udruge, predvođene gradonačelnikom Zagreba Milanom Bandićem. U propovijedi, kardinal Bozanić ističe kako je kršćansko lice prepoznatljivo ponajprije u kršćanskoj kulturi, dok je opasnost sadašnjeg trenutka upravo bezličnost,  i to bezličnost u kojoj čovjek bez Boga gubi svoje lice, a hrvatska kultura bez Kristova križa i uskrsnuća tone u neprepoznatljivost. To promiče ideologija relativizma u kojoj je naizgled sve spojivo, u kojoj su svi jednako dobri i jednako loši, u kojoj se zlo ne smije nazvati zlom da ne bi povrijedilo one koji zlo čine, u kojoj se više ne pita o uzroku i posljedicama, upozorio je kardinal Bozanić.
Homiliju zagrebačkog nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića pročitajte je u cijelosti.