HTV prenosio misu iz naše crkve

Na 32. nedjelju u liturgijskoj godini HTV je prenosio misu iz naše župne crkve sv. Leopolda Mandića. Misu je služio vlč. Ivan Valentić, župni vikar. Komentator i urednik prijenosa bio je Dragutin Siladi, a redatelj Vjekoslav Šandrić. Misa je zbog toga bila nešto ranije, u 11. sati, a trebalo je doći barem desetak minuta prije. Svatko tko je ove nedjelje bio u 11 sati kraj malih ekrana mogao je vidjeti i nazočiti svečanoj svetoj misi u blještavilu unutrašnjosti naše župne crkve koja je zasjala posebnim sjajem ukrašena majstorskim vitrajima, a još više obiljem svojih vjernika i okićena djecom oko oltara. Naravno da je ta slika ugodna i blagotvorna za sve koji su pratili svetu misnu žrtvu, osobito bolesnici, nemoćni, stariji i oni koji zbog bilo kojeg razloga nisu mogli osobno, a željeli su, biti dionici zajedništva kod stola Gospodnjeg. No, tom zaokruženom doživljaju prethodile su istančane pripreme oko mnogih detalja, a oni koji su izravno u tome sudjelovali zapazili su koliko je požrtvovnosti, strpljenja i profesionalnosti bilo potrebno cijeloj televizijskoj ekipi da s nama ‘laicima’ uprizori dostojanstvenu i jedinstvenu svečanost. Jedinstvenu, jer ipak, iako se sv. misa slavi svake nedjelje iz druge župe, i sv. mise je uvijek ista, ono što smo mi svojim sudjelovanjem pokazali, zapravo smo pokazali našu vjeru i Krista i zauzetost oko zajedništva naše župe. više…