05.03.06.

Daljnje uređenje i gradnja crkve i pastoralnog centra moguće će biti samo ako se svi skupa još više angažiramo i tijekom godine, a ne samo za Božić ili Uskrs.

Zahvaljujući dobrim i darežljivim ljudima te donatorima, uspjeli smo napraviti prilično posla, ali smo već stvorili i nove dugove. O tome kako ćemo puniti župni račun u sljedećih mjesec dana ovise daljnji radovi i planovi.

Unutarnje uređenje crkve, projektra dokumentacija za izgradnju pastoralnog centra, okoliš, samo su neki od velikih radova koji nam predstoje. Sve će to zahtijevati uključenje naše čitave župne zajednice.

Imamo poprilično veliku župu u kojoj se većina ljudi smatra kršćanima, stoga vjerujem da ipak neće trebati zaustavljati gradnju i čekati opet dvije godine da se nešto novo započne.

Gradimo crkvu za sebe, svoju djecu i generacije koje dolaze. Puna crkve svake nedjelje i za blagdana razlog nam je zašto se još više treba založiti i uložiti u ovaj projekt. Župnik je onaj koji poslove koordinira i vuče, ali sam ne može puno. Ljudi su ti koji također mogu, svatko na svoj način, i u onome u čemu je stručan puno pomoći.

Do sada se već stotinu puta pokazalo kako je sve moguće kad se ljudi ujedine i pomažu! Hvala unaprijed svima koji bilo kakvim sredstvima, donacijama, ljudskom riječju i podrškom doprinose i misle na svoju crkvu.

Odgovori