LISTOPADSKE POBOŽNOSTI 2012.

Započeli smo slaviti listopadske pobožnosti. Održavaju se svaki dan pola sata prije sv. Mise, od 18.30 do 19.00 sati. U to vrijeme molimo krunicu i litanije BDM te pjevamo Marijanske pjesme. Molitvom krunice razmatramo otajstva Isusova dolaska na ovaj svijet, njegove muke i smrti te njegove proslave. Krunica nas povezuje s Bogom i ljudima. Učvršćuje nas u vjeri i krijepi u našim životnim teškoćama. Oni koji ne mogu sudjelovati svaki dan na molitvi u crkvi, neka mole ovu dragocjenu molitvu u obiteljima ili u svojim bolesničkim sobama. Krunica se može moliti i u tramvaju, u automobilu, šetnji i odmoru. Ova nas jednostavna molitva liječi od neuroze i napetosti, egoizma i straha – bolesti današnjega vremena. Molimo ju redovito i nemojmo dopustiti da ona bude samo ukras na našem retrovizoru u automobilu.

Odgovori