Blagdan krštenja Gospodinova

Danas je svetkovina Krštenja Gospodina Isusa. Ovo je spomen i našeg krštenja po kojem je Presveto Trojstvo ušlo u naš život a mi smo postali djeca Božja. Obnovimo svoje krsno obećanje svijest da je naš Bog s nama i u nama, pa budimo i mi s njime. Današnjim blagdanom završava Božićno vrijeme, a započinje Vrijeme kroz godinu. Vrijeme kroz godinu dijeli se u dva dijela. Prvi dio započinje s ponedjeljkom po blagdanu Krštenja Gospodinova (prva nedjelja poslije Bogojavljenja) i traje do utorka uoči Pepelnice. Nastavlja se drugim dijelom u ponedjeljak poslije Duhova i završava u subotu pred početak Došašća. Namjesto prve nedjelje kroz godinu slavi se blagdan Krštenja Gospodinova. U nedjelju poslije Duhova slavi se svetkovina Presvetog Trojstva. Posljednje nedjelje kroz godinu slavi se svetkovina Krista Kralja. Ova živa predodžba Kristova života, ovo postepeno prikazivanje vjerskih činjenica, kojima se zapravo opetuje i nastavlja samo Kristovo djelo i Kristov život, to je crkvena godina.

Odgovori