Treća nedjelja Došašća

Danas je treća nedjelja došašća, spomendan sv. Lucije, a ujedno i Nedjelja Caritasa. Preispitajmo svoj način razmišljanja i ljudskog vrednovanja. Ne bismo smjeli samo težiti posjedovanju, nego trebamo biti više ljudi dobrote srca. Zato neka nam ova nedjelja bude poziv i prilika da ljudi dobre volje, prema svojim mogućnostima, daruju potrebite. Lijepo je znati da ima plemenitih ljudi čije srce kuca za bližnjega u nevolji. Vaši darovi su poticaj za nas volontere u daljnjem radu i brizi za naše potrebite. Svojim akcijama želimo darivati i razveseliti potrebite za božićne blagdane. Unatoč situaciji i recesiji koja nas je zadesila sve, tijekom cijele godine Caritas prikuplja vaše priloge i donacije i uspijeva bar malo olakšati i obogatiti im stol za te blagdanske dane. Sve je više onih koji kucaju na vrata Caritasa i mole pomoć u hrani, odjeći, novcu za plaćanje režija, skupih lijekova itd. Pomažemo im koliko možemo, zapravo onoliko koliko imamo i koliko dobijemo od vas, dobrih ljudi. Vaša pažnja prema bližnjima u nevolji lijep je poticajni primjer darivanja svakom čovjeku dobre volje. Vjerujemo da ćete i ovoga puta biti darežljivi i podržati naš Caritas, a mi ćemo ono što nam povjerite darivati onima kojima je najviše potrebno. Nakon sv. Misa kod izlaza možete volonterima predati prilog prema svojim mogućnostima. Hvala! Višnja Dropuljić

Odgovori