Blagdan Gospe Lurdske – Dan bolesnika

Svake godine 11. veljače na dan Gospe Lourdske (Dan bolesnika) u našoj župi CARITAS organizira mjerenje tlaka i šećera u krvi za naše župljane. I ove godine, bez obzira na vrijeme koje nas je zadesilo toga dana (snijeg, led i velika hladnoća), odazvao se, iznad očekivanja, veliki broj naših župljana. Svrha našeg susreta toga dana nije samo pitanje tlaka i šećera, već okupljanje i druženje naših župljana uz čašicu čaja, kave i toplih kolačića. Bilo je vrlo ugodno družiti se i popričati s našim župljanima, ispričati koji vic i do suza se nasmijati. Prekrasno! Moram spomenuti i našu dr. Mariju Jelušić-Družić, sestru Ivu te dvije učenice Anu i Tinu iz medicinske škole, koje dolaze po preporuci prof. Natalije Crnički, bez ikakve naknade na naša okupljanja iako nisu naše župljanke. Ovom prilikom im se želim zahvaliti od sveg srca i u ime CARITASa naše župe što su svoje slobodno vrijeme posvetile nama. Nakon druženja zajedno smo otišli na Misu gdje smo, tko je bio spreman, primili Bolesničko pomazanje. Za CARITAS – Višnja Dropuljić

Odgovori